Let balonem v Liptovské osadě stihnete i v pracovní dny.
V létě startujeme kolem 6 hodiny večer nebo ráno.
Pro ty, kteří si chtějí tuto vyjímečnou lokalitu užít a nebo cestují ze vzdálenějšího bydliště máme pro vás domluvené ubytování v Rezorty Gothal

Rezort Gothal

Gothal je výnimočný multifunkčný areál, ktorý poskytuje komfort pohodlného ubytovania a množstvo športových a relaxačných aktivít v priľahlom komplexe Vodného sveta.

Gothal je zasadený do nádherného prostredia Liptova na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier a je vzdialený iba 12 kilometrov od lyžiarských svahov na Donovaloch.

Startovací místa

Naše starty začínají vaše nevšední zážitkyzhruba 800 metrů jižně od obce České Petrovice a necelé 2 km vzdušnou čarou směrem na západ od hraničního přechodu Mladkov-Petrovičky / Kamienczyk.

Co můžete vidět v okolí Liptovské osady

Zemská brána v orlických horách

Přírodní rezervace Zemská brána se nachází v Orlických horách na toku řeky Divoké Orlice na území od hranic s Polskem po Klášterec nad Orlicí. Balvanité řečiště Divoké Orlice v těchto místech prorazilo hřeben Orlických hor a vytvořilo hluboce zařízlé údolí nazvané Zemská brána. Název je odvozen od skutečnosti, že řeka, po staletí tvořící státní hranici, se právě v tomto místě stáčí do vnitrozemí a její údolí tvoří pomyslnou bránu do země České.

Tvrz Hanička

Tvrz Hanička se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách, nedaleko státní hranice s Polskem.

Tvrz Hanička patřila do systému předválečného opevnění budovaného ve 30. letech minulého století proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu.Své dívčí jméno Hanička dostala podle nedaleké osady. Tvrz Hanička se skládala ze šesti povrchových objektů, v podzemí mezi sebou propojenými téměř 1,5 kilometry chodeb a sálů.

Kostel Neratov

Kostel je pokrytý skleněnou střechou a je to jedninéduchovní místo, do kterého můžete nahlédnout z balónu.

Rozhledna Suchý vrch

Nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny je dvouvrcholový protáhlý masiv Suchého vrchu (995 m. n. m.). Pod vrcholem, ve výšce 975 metrů, byla postavena stejnojmenná rozhledna, ze které je nádherný rozhled do širokého okolí, např. na Šerlich, Králický Sněžník, Kladsko, Hrubý Jeseník s Pradědem.

Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči

Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky

Stezka v oblacích Dolní Morava

Od roku 2015 můžete na Dolní Moravě navštívit unikátní stavbu, která vám přináší exkluzivní zážitek a také neopakovatelný výhled na Jeseníky a okolí. V 1 116 metrech nad mořem zde začíná stezka v oblacích, která vás vynese vysoko nad koruny stromů. Připraveno je tu několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Z vrcholu 55 metrové vyhlídky poté ti odvážní mohou nazpět bezpečně sjet nerezovým tobogánem s okýnky. Stezka je otevřená celoročně.